Wygrywamy z Iskrą, ale baraże uciekły

Sparta przezd meczem z Iskrą Krajenka posiadała jeszcze iluzoryczną szansę na udział w barażach o awans do V ligi. Do tego potrzebne były zwycięstwa, dlatego  w starciu z rywalem zza miedzy oczekiwano tylko wygranej. Tymczasem pierwsze minuty meczu to lepsza gra gości, którzy stwarzali sobie klarowne okazje na zdobycie bramki. Tzw. “setkę” zaprzepaścił Krzysztof Wiedro, ale trzeba to oddać, że golkiper gospodarzy Jakub Marcinkowski był dzisiaj w świetnej formie. To samo można powiedzieć o jego vis a vis – bramkarz Iskry Dawid Ratajczyk również pilnie strzegł dostępu do swojej bramki. Sparta grająca bez dwóch filarów – Marcina Ankudowicza i Patryka Lacha z czasem grała coraz lepiej, będąc bliżej niż rywale do zdobycia upragnionego gola. W 70. minucie trybuny stadionu wybuchły radością, bo Dominik Brożek, po akcji, w której najlepszą robotę wykonał świetny tego dnia Szymon Maza, wpakował piłkę do siatki, dając Sparcie Hydropex prowadzenie! Wynik 1:0 już do końca pozostał bez zmian. Wygrana minimalna, ale bardzo prestiżowa w lokalnym światku futbolu. Już  w doliczonym czasie Marek Bianga został ukarany przez arbitra w sumie czerwoną kartką, za  komentowanie jego decyzji.

Ostatni mecz spartanie zagrają w Pile, 19 czerwca – niestety, już bez szansy na awans do baraży. Drugi w tabeli Kłos Budzyń po wygranej 3:0 z Lubaszem ma 5 pkt. przewagi.

Sparta Hydropex Złotów – Iskra Krajenka 1:0 (0:0)

bramka: D. Brożek ’70.

Sparta Hydropex: J. Marcinkowski – Jarawani, A. Pająk, Brożek, M. Marcinkowski, Kuźnicki, Maza, Cieślik, Kabattek, Bianga (kpt.), Brzeziński – rezerwa: Juszkiewicz, Czarnota, Rosenthal, Manikowski, Wilk, Nochowicz, Tkacz, M. Pająk, Oleśkiewicz, trener – D. Sudoł

Iskra: Ratajczyk (kpt.) – Starszewski, Marcinkowski, Cichoń, Massel, Zaorski, Wiedro, Szymanek, Jaszczyk, Wiedro – rezerwa: D. Wruk, Jaworski, Budnik, Waliszewski, P. Wruk, Maciejewski, Fons. Trener: M. Pobiedziński.

Polonia Jastrowie – KP Piła 3:1

Radwan Lubasz  – Kłos Budzyń  0:3 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *