Podsumowanie roku 2019 Zapraszamy

Powoli kończy się rok 2019. To czas podsumowań, wyciągania wniosków i planowania działań na następny rok.
Niewątpliwym sukcesem jest to, że w naszym klubie trenuje 12 zespołów od skrzatów do seniorów. Zbudowaliśmy pełną drabinkę szkoleniową dzieci i młodzieży, wspólnie ze sztabem 15. trenerów i koordynatorów.
Wprowadziliśmy dedykowany bramkarzom trening specjalistyczny – obecnie funkcjonują 2. grupy treningowe.
Oprócz 2. grup Skrzatów, wszystkie zespoły biorą udział w rozgrywkach ligowych, plasując się w większości w czubie tabeli lub na jej czele.
Drużyna seniorów pod wodzą szkoleniowca Tomasza Miedzińskiego ma realną szansę na awans do 4 ligi, nie stawialiśmy sobie aż tak ambitnego celu ,ale jeżeli będzie taka możliwość to oczywiście z tego skorzystamy.
Junior młodszy B1 trenowany przez trenera koordynatora Mariusza Ziatyka jest na czele tabeli i tutaj celem nadrzędnym jest awans do ligi wojewódzkiej.
Trampkarze pod wodzą trenera Mateusza Chudzińskiego także mają szansę na awans ,wszystko leży w ich nogach, chcielibyśmy aby ta grupa także występowała w lidze wojewódzkiej.
W Żakach, Orlikach i Młodzikach będziemy na wiosnę walczyć o finały okręgowe , w kilku grupach są na to realne szanse.
Przez cały rok 2019 jako Akademia Piłkarska Sparty Złotów wzięliśmy udział w kilkudziesięciu turniejach towarzyskich w całym kraju. Byliśmy między innymi w Szczecinie, Przechlewie , Człuchowie, Bydgoszczy, Solcu Kujawskim , Gnieźnie, Skokach , Wągrowcu, Stargardzie, Trzciance, Czarnkowie i praktycznie we wszystkich okolicznych miejscowościach.
Mieliśmy zaszczyt mierzyć się z takimi zespołami jak Pogoń Szczecin, Lech Poznań , Wisła Płock, Chojniczanka Chojnice, Zawisza Bydgoszcz, ŁKS Łódź, Wisła Kraków, Luton Town.
Ponadto rozegraliśmy szereg sparingów – z wieloma grupami Ursynowa Warszawy, Chojniczanki Chojnice, Gryfem Słupsk, Olimpią Wtelno i oczywiście z okolicznymi klubami.
W ciągu tego roku przez naszą akademię przewinęło się około 230 małych piłkarzy, a stale trenuje w niej od 180 do 200 osób nie licząc drużyny seniorów.
Zatrudniliśmy w tym czasie 5 nowych trenerów:
1. Jędrzeja Wiśniewskiego
2. Mariusza Najdę
3. Piotra Hernika
4. Tomka Wójcika
5. Michała Fertikowskiego
W tym roku tacy trenerzy jak Piotr Kowalski, Marek Bianga, Grzegorz Kasak, Grzegorz Kolera, Bartosz Czajka zdobyli Certyfikaty trenerskie na poziomie Grassroots UEFA C, a Marta Piotrów i Jędrzej Wiśniewski podnieśli swoje kwalifikację zdobywając licencję UEFA B. Klub pokrył część kosztów z tym związanych.
Część naszych zawodników trenuje także w Akademii Młodych orłów pod egidą PZPN.
Inni brali udział w mobilnej AMO, byli powoływaniu do kadr powiatu czy wojewódzkich.
3 zawodników z rocznika 2009 było ( Antek Arendt , Miłosz i Szymon Choińscy) na testach w Lechu Poznań i Pogoni Szczecin.
Jako jedna z niewielu akademii pokryliśmy koszt badań lekarskich ,ubezpieczenia, zakup strojów, dołożyliśmy połowę do kosztu zakupu dresów, opłacamy wpisowe na turnieje.
Wszystkim trenerom zakupiliśmy całkiem nowy sprzęt treningowy, dresy, kurtki , piłki, pachołki, drabinki itp.
Doprowadziliśmy do tego ,że ZCAS wyposażył boiska na Mickiewicza i Wioślarskiej w bramki przenośne różnych rozmiarów ,tunel dla piłkarzy, i tablicę wyników.
Za bramkami na stadionie przy Wioślarskiej stanęły piłkochwyty.
Złożyliśmy zadania w ramach budżetu obywatelskiego i jedno dzięki głosom sympatyków Sparty przeszło do realizacji. Zostaną zakupione następne bramki, sprzęt treningowy oraz powstanie magazyn przy boisku.
Ze wszystkimi grupami od Żaka starszego wzwyż wprowadziliśmy całoroczne treningi na zewnątrz.
Regularnie nagradzaliśmy w każdej grupie piłkarzy miesiąca.
Nasi trenerzy przeprowadzili treningi dla złotowskich przedszkolaków czy dzieci pracowników firmy Media Expert.
Zorganizowaliśmy mocno obsadzone turnieje halowe dla kilku roczników pod patronatem Burmistrza Złotowa z serii Sparta Winter Cup , Sparta Krasoń CUP.
W ferie zorganizowaliśmy turniej FIFA na konsolach.
Oczywiście kolejny raz pojechaliśmy z naszymi piłkarzami na obóz letni, tym razem do Mielna.
Bawiliśmy się wspólnie na Balu Spartanina, którego byliśmy organizatorem.
Udało nam się podpisać umowy z dwoma nowymi dużymi jak na warunki złotowskie firmami Krasoń oraz Hydropex.
Rozpoczęliśmy z miastem rozmowy na temat modernizacji i doprowadzenia do używalności boiska treningowego na Wioślarskiej – miasto właśnie ogłosiło przetarg na budowę studni głębinowej , która zasili system podlewania.
Rozpoczęliśmy także rozmowy ze Starostwem na temat utworzenia klas lub oddziałów sportowych w CKZiU czyli dla uczniów klas średnich.
Ruszyła nasza nowa strona internetowa pod adresem www.spartazlotow.pl
Stworzyliśmy program 300 SPARTAN dedykowany wsparciu finansowemu drużyny seniorów. Powoli ma on coraz więcej członków płacących regularnie składki.
Dużą zmianą jest wyodrębnienie jako osobnego podmiotu prawnego sekcji piłki nożnej – ten krok ma pomóc w rozwoju naszego klubu i akademii , niestety poprzez szybsze wyjście sekcji siatkówki musieliśmy zwrócić miastu środki które tak naprawdę zostały już wydane przez sekcję siatkówki, ale na szczęście uda nam się zamkną rok obrachunkowy bez długów.
Bardzo dużym sukcesem w naszej opinii jest uzyskanie Certyfikatu Brązowej Gwiazdki dla Szkółek Piłkarskich PZPN. Jesteśmy jedyną w powiecie i jedną z kilku takich szkółek w Północnej Wielkopolsce – nie znamy jeszcze korzyści finansowej jaką odniosą szkółki z tego tytułu, znana jest ogólna kwota przeznaczona przez ministerstwo, ale nie ma żadnych potwierdzonych informacji jak to będzie rozdzielane i na co będziemy mogli to przeznaczyć.

Jakie cele na przyszły rok i później?
1. Uzyskanie większej dotacji z miasta na rozwój piłki nożnej
2. Wprowadzanie najlepszych juniorów do drużyny seniorów
3. Podnoszenie kwalifikacji trenerów ,aby za 2 lata móc ubiegać się o srebrną lub złotą gwiazdkę w Certyfikacji
4. Wprowadzenie w wybrane weekendy gier wewnętrznych i tzw. podwórkowych gdzie to dzieci ustalają zasady
5. Zwiększenie ilości wyjazdów na turnieje towarzyskie we wszystkich grupach dopasowane do umiejętności prezentowanych przez danych graczy i grupy (część wyjazdów będzie organizowana także z pomocą i dzięki środkom od rodziców oczywiście po ich uprzedniej zgodzie)
6. Awans juniorów i trampkarzy do ligi wojewódzkiej
7. Jeżeli będzie możliwość również drużyny młodzika
8. Utworzenie klas sportowych zarówno w CKZiU jak i w szkole podstawowej
9. W zależności od dostępności obiektów (warunek niezbędny to remont boiska treningowego lub boiska w Rolniczaku) wprowadzenie przynajmniej od Młodzika (marzy nam się także w Orlikach a nawet Żaku starszym) 4 treningu w tygodniu
10. Wprowadzenie do oferty dodatkowo płatnych treningów indywidualnych skierowanych na poprawę motoryki, techniki , taktyki i rozumienia gry
11. Wprowadzenie do budżetu obywatelskiego następnego zadania mającego na celu zakup specjalistycznego sprzętu treningowego jak fotokomórki, kamizelki monitorujące organizm, wyrzutnie piłek i wiele innych
12. Podpisanie z nowymi i odnowienie umów z obecnymi sponsorami
13. Organizacja nowych turniejów być może dwudniowych z większą liczbą zespołów
14. Organizacja Balu
15. Organizacja obozu letniego
16. Od stycznia tego roku wprowadzamy testy motoryczne i sprawnościowe dla wszystkich grup
17. Zatrudnienie nowych trenerów
18. Staże trenerów w Pogoni Szczecin
19. Pozyskanie środków w ramach różnych programów organizowanych przez Ministerstwo Sportu, Urząd Wojewódzki czy Marszałkowski

Mamy jeszcze więcej planów i pomysłów, oby tylko starczyło na to sił i czasu – pamiętajmy, że członkowie Zarządu oraz osoby pomagające robią to wszystko dla klubu społecznie, często wieczorami w nocy lub weekendy, tylko wtedy mając na to czas.
Do boju!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *