Młodzik II z pierwszym zwycięstwem

Sparta Złotów – Polonia Jastrowie 4:2
Gole Sparta: Szymon Mierwiński, Oliwier Szwajkowski, Brajan Łukianiuk, Marcin Nowak

To był pierwszy mecz ligowy tej drużyny w strukturach OZPNu – relacjonuje trener spartan, Grzegorz Kasak – w ramach II ligi młodzików, grupa 9. Nasi chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze na tle swoich rówieśników z Jastrowia.
Mali wojownicy dzieli walczyli o każdy metr boiska i co ważne każdy z zawodników miał okazję pokazać swoje umiejętności. Cieszy mnie jako trenera, że chłopcy zagrali bez tremy, choć to był ich debiut, zresztą także mój – trenerski. Grali piłką od tyłu bez lęku, wchodząc odważnie w pojedynki – to dobry prognostyk na przyszłość. Mecz wygraliśmy 4:2, ale wynik nie jest tu najważniejszy. Nie lubię wyróżniać piłkarzy indywidualnie, bo cały zespół zaprezentował się bardzo dobrze. Jeśli już mam kogoś wyróżnić, to powiem, że na pochwałę zasługuje Kuba Borowicz, który grał rewelacyjnie na skrzydle. Wymienię jeszcze Szymona Mierwińskiego, trzymającego całą defensywę w ryzach, kapitana zespołu Jakuba Kulpę, którego dobre interwencje uratowały nasz zespół od straty goli, Brajana Łukianiuka, świetnie radzącego sobie w środku pola oraz Marcina Nowaka, strzelca bramki, gdzie wykazał się sprytem i walecznością.
Dziękuję chłopcom za walkę i godne reprezentowanie klubu. Brawo! Dziękuję Polonii Jastrowie na czele z trenerem Łukaszem Cyrukiem za dobre zawody i grę fair play.

Skład Sparty: Jakub Kupla , Alan Kot , Łukasz Woś, Hubert Wawrzon, Bartosz Kapłanowski, Mateusz Kowalczyk, Kamil Posieczek, Szymon Mierwiński, Jakub Borowicz, Oliwier Szwajkowski, Filip Olejniczak, Bartłomiej Majzon, Ignacy Nowicki, Brajan Łukianiuk, Marcin Nowak, Filip Pankanin, Kacper Kisiel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *