Sparta Złotów – Huragan Pobiedziska 3-2

 

 

Sparta Złotów – Huragan Pobiedziska 3-2 (0-1)

Skład Sparty: Czapla – Pająk, Zieliński, Wojciechowski, Wiśniewski (Bindek), Turkowiak (Masion), Golla, Ankudowicz, Brożek, Ginda-Kopeć (Rosenthal), Smoliński (Lach), trener Tomasz Miedziński.

Gole dla Sparty: ’49 Jan Turkowiak, ’55 Artur Masion, ’82 Jakub Zieliński – Huragan – ’23 Jakub Matusiak, ’90+4 Marcin Jedrzejczak.

Od 76 min Huragan grał w 10. – druga żółta kartka dla K. Bienert

W pierwszej połowie sobotniego meczu zawodnicy Sparty zdeklasowali drużynę z Pobiedzisk , przyjezdni przez długi okres pierwszej odsłony nie byli w stanie wyjść z własnej połowy. W 23 minucie meczu to jednak przyjezdni otworzyli wynik spotkania. Po jednej z nielicznych akcji gości w środkowej części boiska falowany został zawodnik przyjezdnych. W nie groźnie wyglądającej sytuacji tracimy bramkę na 0:1. Do końca pierwszej połowy mimo wielu sytuacji bramkowych SPARTANIE nie byli wstanie doprowadzić do wyrównania. Druga połowa ze względu na ulewny deszcz rozpoczęła się 10 minut później. Po przerwie doszli do głosu zawodnicy Huragana. W odstępie 3 minut zmarnowali dwie 100% sytuacje na zdobycie gola. Gospodarze jednak bardzo szybko wrócili na odpowiednie tory i już w 49 minucie meczu doprowadzamy do wyrównania, autorem pięknej bramki zostaje Jan Turkowiak. Zawodnicy Sparty  poszli za ciosem i już 6 minut później “wejście smoka” zalicza  Artur Masion tuż po wejściu na boisko strzela swoją premierową bramkę na 2:1. W 82 minucie do rzutu wolnego podchodzi Jakub Zieliński i mierzonym uderzeniem pokonuje bramkarza gości. Zawodnicy Huragana w doliczonym czasie (7 minut) strzelili kontaktową bramkę, zrobiło się nerwowo, ale Sparta dotrwała do końca z kompletem punktów.

Tuż przed meczem prezes Grzegorz Kasak podziękował wiceburmistrz Małgorzacie Chołodowskiej za wspieranie działań klubu ze strony władz miejskich.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *